Spor

İzmir Valiliği'nden Göztepe - Altay maçı açıklaması... Yabancı maddeler içeri nasıl girdi?

Spor Toto 1. Lig'deki İzmir derbisinde bir Göztepe taraftarının yaralanmasına neden olan yabancı maddelerin görevli ambulans şirketi şoförleri tarafından stat tuvaletine bırakıldığı, olayla ilgili 21 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

İzmir Valiliği'nden Göztepe - Altay maçı açıklaması... Yabancı maddeler içeri nasıl girdi?
28-11-2022 06:39
Google News

Süper Lig'in 15. haftasında Göztepe-Altay maçında yaşananlar sıcaklığını koruyor. 
İzmir'de oynanan Göztepe - Altay maçında yaşanan olaylarla ilgili İzmir Valiliği basın açıklaması yayınladı.

Tribünden atılan bir fişek sebebiyle bir taraftar yüzünden yaralanmış, bir Göztepeli taraftar ise Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e köşe gönderiyle saldırmıştı.

Olayların ardından gerginlik stad dışına da taşmış, Göztepeli ve Altaylı taraftarlar birbirlerine girmişti.

İzmir Valiliği'nden yaşananları aydınlatacak yeni açıklamalar geldi.

Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"İlimiz Gürsel Aksel Stadyumu'nda 27.11.2022 günü oynanan Göztepe - Altay Spor Toto 1.Lig müsabakası ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Bahse konu maçın 19. dakikasında misafir tribünün bulunduğu kısımdan işaret fişeği diye tabir edilen yanıcı madde Göztepe taraftarlarına fırlatılmıştır. Fişek Göztepe taraftarı Mehmet Çakır'a isabet etmiş ve yaralanmasına neden olmuş, Çakır hastaneye intikal ettirilerek tedavi altına alınmıştır.

"ÖZEL AMBULANS ŞOFÖRLERI FIŞEKLERI STAT TUVALETINE BIRAKTI, DAĞITIM ORADAN YAPILDI"

Olayın ardından statta yapılan kamera tespit çalışmalarından misafir takım tribününde sis diye tabir edilen yanıcı maddelerin yakıldığı belirlenmiş ve sisin yoğun olduğu yerdeki taraftarlar tespit edilerek emniyet güçlerimiz tarafından gözaltına alınmıştır. Yapılan soruşturma neticesinde sis ve işaret fişeğini, statta görevli özel ambulans şoförlerinin stat tuvaletine bıraktığı ve oradan taraftara dağıtım yapıldığı anlaşılmıştır.