Magazin

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yine Halk TV'nin hedefinde... "Tuğgeneral yeğen" yal

HALK TV'de Tuğgeneralliğe terfi eden Jandarma Kıdemli Albay Uğur Özmen'in Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın yeğeni olduğu iddia edildi. Yalanın ortaya çıkmasının ardından haber revizeyle geçiştirilse de ilk haliyle bir çok sitede aktif.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yine Halk TV'nin hedefinde...
18-08-2022 21:03
Google News

Geçtiğimiz günlerde Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı görevini sürdüren Jandarma Kıdemli Albay Uğur Özmen, İzmir Bornova Jandarma Tugay Komutanlığı'na atandı. Daha önce de pek çok kez Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı hedef alan Halk TV, Uğur Özmen'in Ali Erbaş'ın yeğeni olduğunu iddia etti.

Merdan Yanardağ'dan 'Fondaş medya' itirafı: CHP ve İYİ Parti'den para alıyoruzMerdan Yanardağ'dan "Fondaş medya" itirafı: CHP ve İYİ Parti'den para alıyoruz

Halk TV’de PKK dili! Zaho'daki katliamda Türkiye'yi suçladıHalk TV’de PKK dili! Zaho'daki katliamda Türkiye'yi suçladı

Gerçeğin ortaya çıkması ve Özmen'in Ali Erbaş'ın yeğeni olmadığının kanıtlanmasının ardından sadece haberde metin değişikliği yapan HALK TV konuya ilişkin bir açıklama yayınlamadı.

(1) Halktv son atamalarda jandarmada tuğgeneral olan bir komutanımızın Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş hocamızın yeğeni olduğu yalanını paylaşmıştı

Bu iddia yalandı.

Dün sosyal medyada haberin yalan olduğunu paylaşınca @seyhanavsar beni aradı düzelteceğini söyledi. pic.twitter.com/sseo7Ng5Al

— Burak Orhan (@Burakorhan0) August 18, 2022

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI BASIN BİRİMİNDEN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Gazeteci Burak Orhan açıklamalarda bulundu.

Orhan "Halk TV son atamalarda jandarmada tuğgeneral olan bir komutanımızın Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş hocamızın yeğeni olduğu yalanını paylaşmıştı Bu iddia yalandı. Dün sosyal medyada haberin yalan olduğunu paylaşınca Seyhan Avşar beni aradı düzelteceğini söyledi." dedi.

HALK TV ÇALIŞANI SEYHAN AVŞAR

Haberin yalan olduğu anlaşılınca Diyanet İşleri Başkanlığı'nı arayan halktv.com.tr yazarı Seyhan Avşar, söz konusu içeriğin düzeltileceğini söyleyerek metnin revize edileceğini iletti.

BU YALAN DIĞER SITELERDE HALA YAYINDA

Diğer yandan HALK TV'den haberi alarak yayınlayan çoğu sitede de yalan haber hala yayınlanıyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler